Radosław Kamieniarz - życiorys artystyczny.

Radosław Kamieniarz urodził się w 1982 roku w Lesznie. Ukończył Państwowe Liceum Muzyczne "Szkoła Talentów" im H. Wieniawskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Kariny Gidaszewskiej. Ukończył Akademię Muzyczną im I.J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Jadwigi Kaliszewskiej i as. Jakuba Haufy oraz Akademię Muzyczną im K. Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie skrzypiec barokowych Zbigniewa Pilcha.

Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki solowej oraz kameralnej m.in. u prof. takich, jak: Wanda Wiłkomirska, Jadwiga Kaliszewska, Demetrios Polyzoides, Bartosz Bryła, Georg Hamman, Sirkka-Liisa Kaakinen, Zbigniew Pilch. Brał udział w wielu konkursach. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Bachowskim im S. Hajzera w Zielonej Górze w 2001r. oraz wyróżnienia na tym samym konkursie w 2000r., I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Polonezów im. K. Kurpińskiego we Włoszakowicach w roku 1994 i 2001, wyróżnienia na Wielkopolskim Konkursie Wykonawczym w Poznaniu oraz laureatem Makroregionalnych Przesłuchań Klas Skrzypiec i Altówki w Poznaniu. Koncertował, nagrywał w kraju i zagranicą jako solista, kameralista, koncertmistrz i członek wielu orkiestr symfonicznych oraz kameralnych.

Obecnie jest muzykiem Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej "Musicae Antiquae Collegium Varsoviense", a także współpracuje z wieloma wiodącymi zespołami muzyki dawnej w Polsce. Gra na instrumencie zbudowanym w 2006r. przez Krzysztofa Krupę.