Repertuar kwartetu Musicarius jest bardzo zróżnicowany, zważywszy choćby na fakt iż muzycy wkroczyli w obszar wykonastwa muzyki zgodnie z historycznymi praktykami wykonawczymi.

Muzycy wykonują zatem wiele dzieł epoki baroku i klasycyzmu, kompozytorów takich, jak: J. S. Bach, H. Purcell, G. Ph. Telemann, A. Corelli, J. B. Lully, C. F. Abel, J. Ch. Bach, J. Ch. F. Bach, J. Haydn, W. A. Mozart, L. van Beethoven.

Zespół nie koncentruje się jednak wyłącznie na wykonywaniu utworów przeznaczonych na kwartet smyczkowy.

Musicarius sięga również do muzyki wokalnej, stąd w repertuarze znalazły się kompozycje m. in. Orlando di Lasso, czy Wacława z Szamotuł.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż kwartet Musicarius jako jeden z nielicznych zespołów na świecie wykonuje Requiem W. A. Mozarta w wersji na kwartet smyczkowy, napisanej w 1820 roku przez Petera Lichtenthala. Stało się również tradycją, że co roku w czasie Wielkiego Postu Musicarius wykonuje kwartetową wersję oratorium "Siedem Słów Zbawiciela na Krzyżu" J. Haydna. Piękna muzyka o medytacyjnym charakterze, przeplatana fragmentami Pisma Świętego traktującymi o Męce Pańskiej doskonale wpisuje się w podniosły charakter Wielkiego Tygodnia.

Nie brakuje w repertuarze zespołu kwartetów skomponowanych przez twórców z epok późniejszych, m. in. F. Schuberta, A. Dvoraka, E. Griega, J. Brahmsa. Kwartet Musicarius stara się również popularyzować muzykę polskich kompozytorów. Są to kwartety K. Kurpińskiego, M. Radziwiłła, S. Moniuszki, W. Żeleńskiego, G. Bacewicz, H. M. Góreckiego. Zespół prezentował także muzykę A. Parta, W. Godawa, D. Szostakowicza, A. Piazzolli. Kwartet smyczkowy Musicarius dokonał również prapremiery oscarowej suity z filmu "Marzyciel" Jana A. P. Kaczmarka.

Musicarius cały czas wzbogaca swój repertuar - jesteśmy otwarci na prośby, życzenia i propozycje. Prosimy o kontakt - z pewnością postaramy się doradzić przy wyborze repertuaru na występ.